W niniejszym artykule dowiesz się, czym jest sankcja kredytu bezpłatnego oraz kiedy dokładnie możesz z niego skorzystać. Zachęcamy do lektury.
Sankcja kredytu darmowego to uprawnienie konsumenta, który zaciągnął kredyt konsumencki, do zwrotu pożyczonej kwoty bez naliczonych odsetek i innych dodatkowych opłat w sytuacji, gdy kredytodawca (bank lub instytucja udzielająca pożyczek) naruszył obowiązki zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim.
Zaciągnąłeś kredyt w banku i zastanawiasz się, czy twoja umowa kwalifikuje się do skorzystania z kredytu bezpłatnego? Nie wiesz jakie błędy banku uprawniają Cię do skorzystania z sankcji kredytu bezpłatnego? Wyślij swoją umowę kredytu konsumenckiego na adres umowy@lewciomarciniak.pl a Prawnicy Kancelarii Lewcio & Marciniak, we współpracy z Fundacją Mecenat, Pro Bono przeanalizują umowy pod kątem zwrotu kosztów kredytu.
Jednocześnie, aby skorzystać z sankcji kredytu darmowego, oprócz spełnienia przesłanek ustawowych tj. zaistnienia po stronie banku naruszenia obowiązku wynikającego z przepisów, Twoja umowa powinna spełniać odpowiednie warunki, między innymi:
- stroną umowy kredytu może być jedynie konsument, a zatem osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej,
- kwota kredytu nie może przekroczyć 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie,
- konsument jest w trakcie spłacania kredytu lub w czasie nieprzekraczającym roku od spłaty całości kredytu;
- umowa jest niezabezpieczona hipoteką.
Jeśli spełniasz opisane powyżej kryteria, nie zwlekaj. Skorzystaj z okazji i dostarcz nam umowę, aby możliwie odzyskać nienależnie zapłacone koszty związane z Twoją umową kredytu konsumenckiego. Jako praktycy prawa wiemy, że wiele umów nie spełnia przesłanek ustawowych i w związku z tym podlega sankcji kredytu darmowego.
Niniejszy wpis powstał w ramach współpracy Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Warszawie i Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Częstochowie z Fundacją Mecenat celem podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa i propagowaniu idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Sprawdź również
Rozliczenie nieważnej umowy kredytu w walucie obcej między kredytobiorcą a bankiem
Umowy kredytu „frankowego” stały się tematem licznych kontrowersji i sporów prawnych na przestrzeni ostatnich lat. Wiele osób, które zaciągnęły teg...
WięcejProspekt informacyjny jako obowiązek dewelopera
Jesteś zainteresowany zakupem nowej nieruchomości? Jeśli tak, to istota i znaczenie prospektu informacyjnego powinna Cię zainteresować. Od niedawna wiele się zmieniło w sprawie pra...
WięcejCzy prezes zarządu sp. z o.o. może nie płacić składek ZUS?
W kontekście działalności przedsiębiorczej w Polsce, pytanie o obowiązek uiszczania składek na ubezpieczenie społeczne (ZUS) jest niezwykle istotne. Jednakże istnieją pewne niejasn...
Więcej