Czy kwalifikujesz się do skorzystania z sankcji kredytu darmowego?

29 sierpnia 2023
Udostępnij:

W niniejszym artykule dowiesz się, czym jest sankcja kredytu bezpłatnego oraz kiedy dokładnie możesz z niego skorzystać. Zachęcamy do lektury.


Sankcja kredytu darmowego to uprawnienie konsumenta, który zaciągnął kredyt konsumencki, do zwrotu pożyczonej kwoty bez naliczonych odsetek i innych dodatkowych opłat w sytuacji, gdy kredytodawca (bank lub instytucja udzielająca pożyczek) naruszył obowiązki zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim.

Zaciągnąłeś kredyt w banku i zastanawiasz się, czy twoja umowa kwalifikuje się do skorzystania z kredytu bezpłatnego? Nie wiesz jakie błędy banku uprawniają Cię do skorzystania z sankcji kredytu bezpłatnego? Wyślij swoją umowę kredytu konsumenckiego na adres umowy@lewciomarciniak.pl a Prawnicy Kancelarii Lewcio & Marciniak, we współpracy z Fundacją Mecenat, Pro Bono przeanalizują umowy pod kątem zwrotu kosztów kredytu.

Jednocześnie, aby skorzystać z sankcji kredytu darmowego, oprócz spełnienia przesłanek ustawowych tj. zaistnienia po stronie banku naruszenia obowiązku wynikającego z przepisów, Twoja umowa powinna spełniać odpowiednie warunki, między innymi:

  • stroną umowy kredytu może być jedynie konsument, a zatem osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej,
  • kwota kredytu nie może przekroczyć 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie,
  • konsument jest w trakcie spłacania kredytu lub w czasie nieprzekraczającym roku od spłaty całości kredytu;
  • umowa jest niezabezpieczona hipoteką.

Jeśli spełniasz opisane powyżej kryteria, nie zwlekaj. Skorzystaj z okazji i dostarcz nam umowę, aby możliwie odzyskać nienależnie zapłacone koszty związane z Twoją umową kredytu konsumenckiego. Jako praktycy prawa wiemy, że wiele umów nie spełnia przesłanek ustawowych i w związku z tym podlega sankcji kredytu darmowego.

Niniejszy wpis powstał w ramach współpracy Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Warszawie i Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Częstochowie z Fundacją Mecenat celem podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa i propagowaniu idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

logo.jpg (32 KB)
 
Kancelaria Lewcio & Marciniak

Sprawdź również

22 września 2023

Rozliczenie nieważnej umowy kredytu w walucie obcej między kredytobiorcą a bankiem

Umowy kredytu „frankowego” stały się tematem licznych kontrowersji i sporów prawnych na przestrzeni ostatnich lat. Wiele osób, które zaciągnęły teg...

Więcej
22 września 2023

Prospekt informacyjny jako obowiązek dewelopera

Jesteś zainteresowany zakupem nowej nieruchomości? Jeśli tak, to istota i znaczenie prospektu informacyjnego powinna Cię zainteresować. Od niedawna wiele się zmieniło w sprawie pra...

Więcej
21 września 2023

Czy prezes zarządu sp. z o.o. może nie płacić składek ZUS?

W kontekście działalności przedsiębiorczej w Polsce, pytanie o obowiązek uiszczania składek na ubezpieczenie społeczne (ZUS) jest niezwykle istotne. Jednakże istnieją pewne niejasn...

Więcej
Z ostatniej chwili
12 września 2023

UNIEWAŻNIENIE PRZEZ SĄD UMOWY FRANKOWEJ – KONSEKWENCJE DLA KREDYTOBIORCY? (Kredyt Frankowy)

Umowa kredytu frankowego stała się przedmiotem wielu kontrowersji i sporów prawnych na przestrzeni ostatnich lat. Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na tę formę fi...

Więcej