Prawo motoryzacyjne

Adwokat Jakub Marciniak jest nie tylko wybitnym znawcą prawa, ale również miłośnikiem klasycznej motoryzacji. Natomiast adwokat Marcin Lewcio jest pasjonatem samochodów. Ta mieszanka pasji partnerów Kancelarii Lewcio & Marciniak w sposób oczywisty doprowadziła do wykształcenia się specjalizacji Prawo motoryzacyjne w Kancelarii Prawnej Lewcio & Marciniak i powstała nie tylko z potrzeb praktycznych, ale przede wszystkim zamiłowania do motoryzacji i rynku motoryzacyjnego. Prowadzimy w tym obszarze wszelkie spory związane z obrotem samochodami i pojazdami silnikowymi. Reprezentujemy klientów w sporach z dealerami samochodowymi oraz importerami krajowymi. Ponadto wspieramy warsztaty samochodowe w zakresie kontroli BHP czy inspekcji pracy. Realizujemy na ich rzecz politykę RODO oraz plany compliance dla branży motoryzacyjnej celem uniknięcia ryzyka prawnego związanego z prowadzoną działalnością motoryzacyjną. Reprezentujemy także klientów w sporach z leasingami i finansowaniem dealerskim.  

Budujemy również pełne otoczenie prawne, w tym umowy, regulaminy, protokoły wydania i odbioru, RODO oraz wszelką inna niezbędną dokumentacją dla potrzeb prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wypożyczaniem samochodów.

Z ostatniej chwili
12 września 2023

UNIEWAŻNIENIE PRZEZ SĄD UMOWY FRANKOWEJ – KONSEKWENCJE DLA KREDYTOBIORCY? (Kredyt Frankowy)

Umowa kredytu frankowego stała się przedmiotem wielu kontrowersji i sporów prawnych na przestrzeni ostatnich lat. Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na tę formę fi...

Więcej