Restrukturyzacja i upadłość

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem utraty przez podmiot płynności finansowej – czasem w sposób zupełnie niezawiniony przez osoby zarządzające. W niektórych przypadkach jedyną możliwością utrzymania się podmiotu na rynku jest przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w jednej z kliku dostępnych form tego postępowania.

 Restrukturyzacja pozwala powstrzymać działania agresywnie działających wierzycieli, ustalić wykonalny sposób spłaty zobowiązań i chroni podmiot przed bankructwem. Prawidłowo przeprowadzone i zakończone postępowanie restrukturyzacyjne pozwala na oddłużenie podmiotu, zawarcie porozumienia co do spłaty zobowiązań i umożliwia dalsze funkcjonowanie na rynku.

W pewnym skrajnych przypadkach dochodzi jednak do trwałej i nieodwracalnej niewypłacalności podmiotu – wówczas konieczne jest złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Kancelaria zapewnia doradztwo zakresie zainicjowania i prowadzenia postępowania upadłościowego, jak również przeciwdziała samowoli syndyków w zakresie sprzedaży majątku stanowiącego masę upadłości.

Często zadawane pytania

Na czym polega restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

Czy mogę umówić się na poradę z Doradcą Restrukturyzacyjnym Kancelarii Lewcio & Marciniak?

Tak. W celu umówienia się na poradę z Doradcą Restrukturyzacyjnym prosimy skontaktować się z nami pod numerem telefonu: +48 790 767 484, lub napisanie maila na adres: kancelaria&lewciomarciniak.pl

 

Artykuły powiązane

8 stycznia 2024

Dlaczego warto mieć Sp. z o.o.?

Dlaczego warto mieć spółkę z o.o.?             Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą prowadzenia ...

Więcej
Z ostatniej chwili
9 lipca 2024

Cena na metce jako prawnie wiążąca oferta.

Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego, wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uznaje się za ofertę sprzedaży. Przepis ten ma istotne implikacje...

Więcej