Restrukturyzacja i upadłość

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem utraty przez podmiot płynności finansowej – czasem w sposób zupełnie niezawiniony przez osoby zarządzające. W niektórych przypadkach jedyną możliwością utrzymania się podmiotu na rynku jest przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w jednej z kliku dostępnych form tego postępowania.

 Restrukturyzacja pozwala powstrzymać działania agresywnie działających wierzycieli, ustalić wykonalny sposób spłaty zobowiązań i chroni podmiot przed bankructwem. Prawidłowo przeprowadzone i zakończone postępowanie restrukturyzacyjne pozwala na oddłużenie podmiotu, zawarcie porozumienia co do spłaty zobowiązań i umożliwia dalsze funkcjonowanie na rynku.

W pewnym skrajnych przypadkach dochodzi jednak do trwałej i nieodwracalnej niewypłacalności podmiotu – wówczas konieczne jest złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Kancelaria zapewnia doradztwo zakresie zainicjowania i prowadzenia postępowania upadłościowego, jak również przeciwdziała samowoli syndyków w zakresie sprzedaży majątku stanowiącego masę upadłości.

Często zadawane pytania

Na czym polega restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

Czy mogę umówić się na poradę z Doradcą Restrukturyzacyjnym Kancelarii Lewcio & Marciniak?

Tak. W celu umówienia się na poradę z Doradcą Restrukturyzacyjnym prosimy skontaktować się z nami pod numerem telefonu: +48 790 767 484, lub napisanie maila na adres: kancelaria&lewciomarciniak.pl

 

Z ostatniej chwili
12 września 2023

UNIEWAŻNIENIE PRZEZ SĄD UMOWY FRANKOWEJ – KONSEKWENCJE DLA KREDYTOBIORCY? (Kredyt Frankowy)

Umowa kredytu frankowego stała się przedmiotem wielu kontrowersji i sporów prawnych na przestrzeni ostatnich lat. Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na tę formę fi...

Więcej