Poradniki prawne

Chcemy dzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz dostęp do wartościowych materiałów w formie PDF, które pomogą Ci lepiej zrozumieć skomplikowane kwestie prawne: Jasne i zrozumiałe omówienia, kluczowe informacje i wskazówki, odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Stawiamy na praktyczną wiedzę. Dołącz do nas i bądź zawsze o krok przed innymi!

 • Sankcja Kredytu Darmowego - krok po kroku

  Zawarłeś z bankiem umowę kredytową lub pożyczkową? Jeśli tak, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż posiada ona niektóre naruszenia, wymienione w Ustawie o kredycie konsumenckim. Jeśli tak w istocie jest, a także jesteś osobą fizyczną, a sama umowa kredytowa nie jest zabezpieczona hipoteką - kwalifikować się ona będzie do zastosowania tzw. Sankcji Kredytu Darmowego, w wyniku której będziesz zobowiązany do uiszczania jedynie części kapitałowej zaciągniętego zobowiązania (tj. bez jakichkolwiek odsetek itd.). Ponadto, bank będzie zobowiązany do zwrócenia Ci już zapłaconych kosztów związanych z umową kredytową. Niezależnie od tego kim jesteś - to czego szukać w powyższym zakresie znajdziesz w poradniku prawniczym Kancelarii Prawnej Lewcio&Marciniak nt. ,,Sankcji Kredytu Darmowego."

  Pobierz PDF
 • Prospekt informacyjny - praktyczny poradnik dla deweloperów i ich klientów

  Jesteś zainteresowany zakupem nowej nieruchomości? Jeśli tak, to istota i znaczenie prospektu informacyjnego powinna Cię zainteresować. Od niedawna wiele się zmieniło w sprawie prawnych regulacji, dotyczących tego dokumentu. A może jesteś deweloperem i chcesz dostosować prospekt do nowych wymogów? Niezależnie od tego kim jesteś, to czego szukasz w powyższym zakresie znajdziesz w poradniku prawniczym Kancelarii Lewcio & Marciniak na temat prospektu informacyjnego.

  Pobierz PDF
 • Budynki bez pozwolenia - przewodnik informacyjny Kancelarii Lewcio & Marciniak

  Czy wiedziałeś, że od całkiem niedawna jesteś w stanie wybudować budynek gospodarczy bez jakiegokolwiek obowiązku ubiegania się o pozwolenie? A to nie wszystko! Nie masz konieczności nawet zgłaszać takich przedsięwzięć. Na czym to właściwie polega i jak to w ogóle jest możliwe? Wszystkiego dowiesz się pobierając: Budynki bez pozwolenia - przewodnik informacyjny Kancelarii Lewcio & Marciniak

  Pobierz PDF
 • Podatek CIT w sp. z o.o.

  Prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? A może jedynie zastanawiasz się nad jej otwarciem ale nie wiesz do końca jak wyglądają w niej kwestie podatkowe? Z poradnika CIT dla sp. z o.o. dowiesz się wszystkiego na temat tego jak funkcjonuje ten podatek w ramach spółki. A jeżeli będziesz miał jeszcze jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami - wszelkie potrzebne informacje w tym zakresie znajdziesz w zakładce kontakt.

  Pobierz PDF
Z ostatniej chwili
18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej