O nas

Kancelaria
Lewcio & Marciniak
zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw.

Posiadamy szerokie doświadczenie w obsłudze spółek akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zapewniamy korporacyjną obsługę prawną zarządu, doradzamy w zakresie compliance, przygotowujemy lub opiniujemy umowy, a w razie potrzeby reprezentujemy klientów w sporach sądowych. Adwokaci i radcowie prawni naszej kancelarii skupiają się na rozwiązywaniu problemów z jakimi stykają się przedsiębiorstwa w bieżącym funkcjonowaniu.

Świadczymy doradztwo transakcyjne w zakresie mergers & acquisitions oraz tworzymy dla naszych Klientów spółki i w razie potrzeby także skomplikowane struktury gospodarcze zapewniające maksimum bezpieczeństwa prawnego i pozwalające skupić się na prowadzeniu biznesu bez obaw o ryzyka prawne.

W sytuacjach krytycznych prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, jak również zapewniamy obronę w sprawach karnych członków zarządu i innych osób prowadzących działalność gospodarczą.

Oprócz szerokiej wiedzy prawniczej posiadamy doświadczenie w ocenie ekonomicznej i biznesowej przedsięwzięć dlatego też analiza sytuacji klienta jest zawsze wieloaspektowa. Dzięki zrozumieniu biznesu potrafimy skutecznie identyfikować potrzeby naszych Klientów.

Adwokat Marcin Lewcio

Adwokat Marcin Lewcio jest absolwentem stacjonarnych studiów prawa ukończonych na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na tymże Uniwersytecie ukończył on również studia podyplomowe w zakresie Prawa bankowego. Obecnie jest doktorantem na studiach doktoranckich w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw. Ukończył aplikację adwokacką przy Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej. Przed rozpoczęciem praktyki korporacyjnej nauczyciel akademicki. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał we wiodących kancelariach prawnych w Warszawie, Wrocławiu i Częstochowie, doradzając dużym podmiotom gospodarczym – w tym jako audytor – spółkom z udziałem Skarbu Państwa. Od 2013 roku wpisany jest na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej.

Jego specjalizacja swym zakresem obejmuje w szczególności prawo finansowe oraz prawo karne gospodarcze, w tym reprezentuje on wąskie grono specjalistów zajmujących się prawnokarną ochroną rynku kapitałowego. Jako praktyk postępowań sądowych podejmuje się obrony w procesach karnoskarbowych i gospodarczych, którym niejednokrotnie towarzyszą roszczenia cywilno i administracyjnoprawne. Reprezentuje także interesy Klientów przed Komisją Nadzoru Finansowego i Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

W wolnym czasie biega i trenuje sporty walki.

AdwokatJakub Marciniak

Adwokat Jakub Marciniak jest absolwentem stacjonarnych studiów prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył on również Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu na kierunku ekonomia. Aplikację adwokacką odbył przy Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych o zasięgu ogólnopolskim. Od czasu złożenia egzaminu adwokackiego w 2014 roku jest wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej.

Mecenas Jakub Marciniak jest ekspertem prawa gospodarczego, handlowego i podatkowego. W ramach specjalizacji oferuje doradztwo prawne w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego oraz podmiotów gospodarczych, w tym posiadających kapitał zagraniczny. Jako specjalista z zakresu prawa korporacyjnego posiada szerokie doświadczenie we współtworzeniu strategii biznesowych i struktur gospodarczych. Jako wieloletni praktyk cywilnego postępowania sądowego z powodzeniem bierze udział w licznych sporach sądowych z zakresu prawa zobowiązań i prawa rzeczowego pomiędzy przedsiębiorcami, jak również reprezentuje klientów Kancelarii na etapie przedsądowym.

Prywatnie miłośnik i znawca klasycznej motoryzacji.

Artykuły powiązane

26 kwietnia 2022

Czy tymczasowe aresztowanie jest zawsze konieczne?

Tymczasowe aresztowanie jest jednym ze środków zapobiegawczych stosowanych, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Zdarza się zazwyczaj, iż osoby ...

Więcej
21 kwietnia 2022

Inwigilacja majątków poprzez zmianę ustawy o księgach wieczystych i hipotece

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczący zmian w księgach wieczystych. Projekt ten, przygotowany został przez resort sprawiedliwości i zakłada nowelizację dwóch przepisó...

Więcej
13 marca 2022

Restrukturyzacja – co musisz o niej wiedzieć, kiedy prowadzisz firmę.

Restrukturyzacja to dla wielu sposób na wyjście z długów i patowej sytuacji w jakiej znalazło się przedsiębiorstwo. Pamiętajmy, że jeśli tylko mamy obawy związane z p...

Więcej

Nasi klienci o nas

"Kancelaria świadczy także na rzecz Spółki usługi w zakresie zagadnień korporacyjnych, zapewniając bieżące doradztwo na rzecz Zarządu Spółki. Dzięki rzetelnej i profesjonalnej obsłudze prawnej pracowników Kancelarii, świadczonej także w trakcie dyżurów w siedzibie Spółki, zarówno jej pracownicy, jak i kadra zarządzająca mją poczucie komortu i bezpieczeństwa w realizaowanych przez siebie zadaniach. (...)

Z przekonaniem możemy zarekomendować Lewcio & Marciniak Kancelarię Prawną jako fachowca najwyższej klasy w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, a także jako zaufanego i rzetelnego partnera w biznesie".

Hegelmann Transporte spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Prezes zarządu Fedir Yurkevych

W ramach kilkuletniej, owocnej współpracy, Spółka mogła liczyć na pomoc ze strony wykwalifikowanych prawników działających w ramach Lewcio & Marciniak Kancelarii Prawnej, którzy do dnia dzisiejszego zapewniają naszemu przedsiębiorstwu komfort prowadzenia działalności bez obawy o bezpieczeństwo podejmowanych decyzji i działań biznesowych.

Przez cały okres współpracy, Kancelaria dała się poznać jako godny polecenia partner w zakresie świadczenia usług prawnych wykazując się zrozumieniem Naszych potrzeb oraz ekonomicznych aspektów prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej. 

VIG Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe sp. z o.o.

Z ostatniej chwili
19 marca 2023

Przepadek przedsiębiorstwa - kiedy grozi i jakie są jego konsekwencje?

W aktualnej sytuacji gospodarczo – prawnej przedsiębiorstwa mogą być ofiarą przestępstw, a także mogą zostać wykorzystywane do popełniania przestępstw lub ukrywania ich skutk...

Więcej