O nas

Kancelaria
Lewcio & Marciniak
zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw.

Posiadamy szerokie doświadczenie w obsłudze spółek akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zapewniamy korporacyjną obsługę prawną zarządu, doradzamy w zakresie compliance, przygotowujemy lub opiniujemy umowy, a w razie potrzeby reprezentujemy klientów w sporach sądowych. Adwokaci i radcowie prawni naszej kancelarii skupiają się na rozwiązywaniu problemów z jakimi stykają się przedsiębiorstwa w bieżącym funkcjonowaniu.

Świadczymy doradztwo transakcyjne w zakresie mergers & acquisitions oraz tworzymy dla naszych Klientów spółki i w razie potrzeby także skomplikowane struktury gospodarcze zapewniające maksimum bezpieczeństwa prawnego i pozwalające skupić się na prowadzeniu biznesu bez obaw o ryzyka prawne.

W sytuacjach krytycznych prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, jak również zapewniamy obronę w sprawach karnych członków zarządu i innych osób prowadzących działalność gospodarczą.

Oprócz szerokiej wiedzy prawniczej posiadamy doświadczenie w ocenie ekonomicznej i biznesowej przedsięwzięć dlatego też analiza sytuacji klienta jest zawsze wieloaspektowa. Dzięki zrozumieniu biznesu potrafimy skutecznie identyfikować potrzeby naszych Klientów.

Adwokat Marcin Lewcio

Ukończył studia prawnicze na wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją prawo bankowe. W latach 2007 – 2009 seminarzysta autorytetu na skalę światową z zakresu prawa bankowego prof. dr hab. Eugenii Fojcik -Mastalskiej, pod opieką której obronił pracę magisterską pt. „Rola banku w finansowaniu inwestycji w nieruchomości”. Już w tamtym czasie jego zainteresowania naukowe osadzały się w obszarze prawa bankowego, nieruchomości i podatków.

 Po ukończeniu studiów prawniczych zdał egzamin na aplikację adwokacką, którą odbył w Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej.

 W tym samym czasie rozpoczął studia podyplomowe III stopnia z zakresu Prawa bankowego na Uniwersytecie Wrocławskim, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym.

Po ukończeniu aplikacji adwokackiej rozpoczął studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wchodząc w skład osobowy Katedry Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw. Jako wykładowca akademicki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie prowadził zajęcia z przedmiotów Prawo gospodarcze, Prawo karne skarbowe oraz Podstawy prawa.  Obecnie członek Katedry Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jako adwokat prowadził również liczne szkolenia dla kadry zarządczej spółek kapitałowych z zakresu bezpieczeństwa majątkowego i osobistego.

Zawodowo jego specjalizacja osadza się w zakresie prawa karnego gospodarczego i podatkowego, prawa bankowego oraz nieruchomości i procesu inwestycyjnego. Zajmuje się również tworzeniem i reorganizacją struktur majątkowych, sukcesją rodzinną zabezpieczeniem majątkowym i organizacją biznesu swoich Klientów, których w razie potrzeby reprezentuje również w sprawach rodzinnych.

Marcin Lewcio jest także założycielem i fundatorem Fundacji Meceat, której cele statutowe polegają na podnoszeniu świadomości prawnej społeczeństwa, wspieraniu rozwoju sztuki i kultury oraz walce z wykluczeniem społecznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Pełni również funkcje zarządcze i doradcze w spółkach kapitałowych prawa handlowego w branżach: consultingowej, deweloperskiej oraz budowlanej.

AdwokatJakub Marciniak

Adwokat Jakub Marciniak jest absolwentem stacjonarnych studiów prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył on również Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu na kierunku ekonomia. Aplikację adwokacką odbył przy Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych o zasięgu ogólnopolskim. Od czasu złożenia egzaminu adwokackiego w 2014 roku jest wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej.

Mecenas Jakub Marciniak jest ekspertem prawa gospodarczego, handlowego i podatkowego. W ramach specjalizacji oferuje doradztwo prawne w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego oraz podmiotów gospodarczych, w tym posiadających kapitał zagraniczny. Jako specjalista z zakresu prawa korporacyjnego posiada szerokie doświadczenie we współtworzeniu strategii biznesowych i struktur gospodarczych. Jako wieloletni praktyk cywilnego postępowania sądowego z powodzeniem bierze udział w licznych sporach sądowych z zakresu prawa zobowiązań i prawa rzeczowego pomiędzy przedsiębiorcami, jak również reprezentuje klientów Kancelarii na etapie przedsądowym.

Prywatnie miłośnik i znawca klasycznej motoryzacji.

Artykuły powiązane

11 marca 2024

Rękojmia za wady zakupionego samochodu lub wadliwie wykonanej usługi serwisu samochodowego – kiedy możesz z niej skorzystać?

Rękojmia to instytucja prawa cywilnego, która stanowi ważny element ochrony przed zakupem wadliwego przedmiotu lub nienależycie wykonanej usługi. Pojęcie to jest ściśle zwią...

Więcej
4 marca 2024

Czy można podważyć testament?

Testament jest inaczej nazywany ostatnią wolą testatora, tj. spadkodawcy. W doktrynie prawa zwykło się nazywać testament czynnością na wypadek śmierci. Niekiedy bywają sytuacje, że...

Więcej
20 lutego 2024

Przepadek pojazdu nietrzeźwego kierowcy

Jeździsz pod wpływem alkoholu? Już wkrótce stracisz samochód! Od dnia 14 marca 2024 r. wchodzi w życie nowelizacja przepisów Kodeksu Karnego. W związku z tym ...

Więcej

Nasi klienci o nas

"Kancelaria świadczy także na rzecz Spółki usługi w zakresie zagadnień korporacyjnych, zapewniając bieżące doradztwo na rzecz Zarządu Spółki. Dzięki rzetelnej i profesjonalnej obsłudze prawnej pracowników Kancelarii, świadczonej także w trakcie dyżurów w siedzibie Spółki, zarówno jej pracownicy, jak i kadra zarządzająca mją poczucie komortu i bezpieczeństwa w realizaowanych przez siebie zadaniach. (...)

Z przekonaniem możemy zarekomendować Lewcio & Marciniak Kancelarię Prawną jako fachowca najwyższej klasy w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, a także jako zaufanego i rzetelnego partnera w biznesie".

Hegelmann Transporte spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Prezes zarządu Fedir Yurkevych

W ramach kilkuletniej, owocnej współpracy, Spółka mogła liczyć na pomoc ze strony wykwalifikowanych prawników działających w ramach Lewcio & Marciniak Kancelarii Prawnej, którzy do dnia dzisiejszego zapewniają naszemu przedsiębiorstwu komfort prowadzenia działalności bez obawy o bezpieczeństwo podejmowanych decyzji i działań biznesowych.

Przez cały okres współpracy, Kancelaria dała się poznać jako godny polecenia partner w zakresie świadczenia usług prawnych wykazując się zrozumieniem Naszych potrzeb oraz ekonomicznych aspektów prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej. 

VIG Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe sp. z o.o.

Z ostatniej chwili
18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej