O nas

Kancelaria
Lewcio & Marciniak
zapewnia kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstw.

Posiadamy szerokie doświadczenie w obsłudze spółek akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zapewniamy korporacyjną obsługę prawną zarządu, doradzamy w zakresie compliance, przygotowujemy lub opiniujemy umowy, a w razie potrzeby reprezentujemy klientów w sporach sądowych. Adwokaci i radcowie prawni naszej kancelarii skupiają się na rozwiązywaniu problemów z jakimi stykają się przedsiębiorstwa w bieżącym funkcjonowaniu.

Świadczymy doradztwo transakcyjne w zakresie mergers & acquisitions oraz tworzymy dla naszych Klientów spółki i w razie potrzeby także skomplikowane struktury gospodarcze zapewniające maksimum bezpieczeństwa prawnego i pozwalające skupić się na prowadzeniu biznesu bez obaw o ryzyka prawne.

W sytuacjach krytycznych prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, jak również zapewniamy obronę w sprawach karnych członków zarządu i innych osób prowadzących działalność gospodarczą.

Oprócz szerokiej wiedzy prawniczej posiadamy doświadczenie w ocenie ekonomicznej i biznesowej przedsięwzięć dlatego też analiza sytuacji klienta jest zawsze wieloaspektowa. Dzięki zrozumieniu biznesu potrafimy skutecznie identyfikować potrzeby naszych Klientów.

Adwokat Marcin Lewcio

Ukończył studia prawnicze na wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją prawo bankowe. W latach 2007 – 2009 seminarzysta autorytetu na skalę światową z zakresu prawa bankowego prof. dr hab. Eugenii Fojcik -Mastalskiej, pod opieką której obronił pracę magisterską pt. „Rola banku w finansowaniu inwestycji w nieruchomości”. Już w tamtym czasie jego zainteresowania naukowe osadzały się w obszarze prawa bankowego, nieruchomości i podatków.

 Po ukończeniu studiów prawniczych zdał egzamin na aplikację adwokacką, którą odbył w Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej.

 W tym samym czasie rozpoczął studia podyplomowe III stopnia z zakresu Prawa bankowego na Uniwersytecie Wrocławskim, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym.

Po ukończeniu aplikacji adwokackiej rozpoczął studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wchodząc w skład osobowy Katedry Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw. Jako wykładowca akademicki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie prowadził zajęcia z przedmiotów Prawo gospodarcze, Prawo karne skarbowe oraz Podstawy prawa.  Obecnie członek Katedry Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jako adwokat prowadził również liczne szkolenia dla kadry zarządczej spółek kapitałowych z zakresu bezpieczeństwa majątkowego i osobistego.

Zawodowo jego specjalizacja osadza się w zakresie prawa karnego gospodarczego i podatkowego, prawa bankowego oraz nieruchomości i procesu inwestycyjnego. Zajmuje się również tworzeniem i reorganizacją struktur majątkowych, sukcesją rodzinną zabezpieczeniem majątkowym i organizacją biznesu swoich Klientów, których w razie potrzeby reprezentuje również w sprawach rodzinnych.

Marcin Lewcio jest także założycielem i fundatorem Fundacji Meceat, której cele statutowe polegają na podnoszeniu świadomości prawnej społeczeństwa, wspieraniu rozwoju sztuki i kultury oraz walce z wykluczeniem społecznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Pełni również funkcje zarządcze i doradcze w spółkach kapitałowych prawa handlowego w branżach: consultingowej, deweloperskiej oraz budowlanej.

AdwokatJakub Marciniak

Adwokat Jakub Marciniak jest absolwentem stacjonarnych studiów prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył on również Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu na kierunku ekonomia. Aplikację adwokacką odbył przy Częstochowsko – Piotrkowskiej Izbie Adwokackiej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych o zasięgu ogólnopolskim. Od czasu złożenia egzaminu adwokackiego w 2014 roku jest wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej.

Mecenas Jakub Marciniak jest ekspertem prawa gospodarczego, handlowego i podatkowego. W ramach specjalizacji oferuje doradztwo prawne w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego oraz podmiotów gospodarczych, w tym posiadających kapitał zagraniczny. Jako specjalista z zakresu prawa korporacyjnego posiada szerokie doświadczenie we współtworzeniu strategii biznesowych i struktur gospodarczych. Jako wieloletni praktyk cywilnego postępowania sądowego z powodzeniem bierze udział w licznych sporach sądowych z zakresu prawa zobowiązań i prawa rzeczowego pomiędzy przedsiębiorcami, jak również reprezentuje klientów Kancelarii na etapie przedsądowym.

Prywatnie miłośnik i znawca klasycznej motoryzacji.

Artykuły powiązane

9 lipca 2024

Obowiązki przedsiębiorcy wynikające z ustawy o ochronie sygnalistów

W czerwcu 2024 r. w Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa o ochronie sygnalistów, która implementuje do polskiego prawa dyrektywę w sprawie ochrony osób ...

Więcej
9 lipca 2024

Konsekwencje łamania przepisów dotyczących ustawy o ochronie sygnalistów - wszystko co musisz wiedzieć

Ustawa o ochronie sygnalistów ma na celu zapewnienie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa, zwanych sygnalistami. Chroni ich przed represjami i zapewnia mechani...

Więcej
5 lipca 2024

Rozwód - złożony proces z dalekosiężnymi skutkami.

Rozwód w polskim systemie prawnym to znacznie więcej niż proste rozwiązanie małżeństwa. To kompleksowy proces, w którym Sąd rozstrzyga o całokształcie spraw rodzinnyc...

Więcej

Nasi klienci o nas

"Kancelaria świadczy także na rzecz Spółki usługi w zakresie zagadnień korporacyjnych, zapewniając bieżące doradztwo na rzecz Zarządu Spółki. Dzięki rzetelnej i profesjonalnej obsłudze prawnej pracowników Kancelarii, świadczonej także w trakcie dyżurów w siedzibie Spółki, zarówno jej pracownicy, jak i kadra zarządzająca mją poczucie komortu i bezpieczeństwa w realizaowanych przez siebie zadaniach. (...)

Z przekonaniem możemy zarekomendować Lewcio & Marciniak Kancelarię Prawną jako fachowca najwyższej klasy w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, a także jako zaufanego i rzetelnego partnera w biznesie".

Hegelmann Transporte spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Prezes zarządu Fedir Yurkevych

W ramach kilkuletniej, owocnej współpracy, Spółka mogła liczyć na pomoc ze strony wykwalifikowanych prawników działających w ramach Lewcio & Marciniak Kancelarii Prawnej, którzy do dnia dzisiejszego zapewniają naszemu przedsiębiorstwu komfort prowadzenia działalności bez obawy o bezpieczeństwo podejmowanych decyzji i działań biznesowych.

Przez cały okres współpracy, Kancelaria dała się poznać jako godny polecenia partner w zakresie świadczenia usług prawnych wykazując się zrozumieniem Naszych potrzeb oraz ekonomicznych aspektów prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej. 

VIG Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe sp. z o.o.

Z ostatniej chwili
9 lipca 2024

Cena na metce jako prawnie wiążąca oferta.

Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego, wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uznaje się za ofertę sprzedaży. Przepis ten ma istotne implikacje...

Więcej