Obsługa osób fizycznych

Kancelaria Prawna Lewcio & Marciniak reprezentuje klientów indywidualnych w sprawach sądowych we wszelkich rodzajach postępowań, przed Sądami Rejonowymi, Sądami Okręgowymi, sądami Apelacyjnymi oraz Sądem Najwyższym.

Adwokaci Kancelarii w Warszawie, adwokaci w Częstochowie i adwokaci w Tomaszowie Mazowieckim reprezentują Klientów w całej Polsce w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, windykacji należności, postępowaniach administracyjnych i podatkowych przed wszelkimi organami administracyjnymi.

Reprezentujemy na etapie postępowań administracyjnych, podatkowych, oraz sądowoadministracyjnych, w tym przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym oraz Naczelnym Sadem Administracyjnym.

Sprawy Prawa Pracy

Radcowie Prawni Kancelarii Lewcio & Marciniak reprezentują Klientów w całej Polsce w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, negocjacjach, czy sporach konsumenckich.

Sprawy Bankowe

Dochodzimy roszczeń osób, które czują się pokrzywdzone w relacjach z instytucjami finansowymi, w tym bankami. Reprezentujemy w tzw. sprawach frankowych, sprawach WIBOR oraz niewypłacanych kosztów i prowizji bankowych w kredytach konsumenckich.

Sprawy rodzinne

Wyspecjalizowany w rozwodach Adwokat oraz Radca Prawny w Kancelarii ma szczególne doświadczenie w sprawach rodzinnych. Reprezentujemy w sprawach rozwodowych, sprawach o kontakty z dziećmi, sprawach o alimenty, sprawach o wydanie dziecka, sprawach władzę rodzicielską, walczymy w procesach o miejsce przebywania i zamieszkania dziecka.

Sprawy spadkowe

Dla Klientów indywidualnych prowadzimy również sprawy o spadek, darowiznę, podział majątku, odwołanie darowizny, dziedziczenie ustawowe i testamentowe, czy zniesienie współwłasności nieruchomości.

Porady prawne

Ponadto, udzielamy pisemnych i ustnych porad prawnych, zapewniamy sporządzanie i opiniowanie umów z zakresu wszystkich dziedzin prawa, opracowywanie wszelkich pism procesowych i innych dokumentów prawnych.

Restrukturyzacja i upadłość

Doradca restrukturyzacyjny Kancelarii Lewcio & Marciniak (potocznie syndyk) prowadzi sprawy z zakresu upadłości i restrukturyzacji, w tym w szczególności upadłości konsumenckiej.

Często zadawane pytania

Jak umówić się na poradę prawną?

Aby umówić się na poradę w Kancelarii Prawnej Lewcio & Marciniak, prosimy skontaktować się z nami pod nr. telefonu +48 790 767 484, bądź wysłać zapytanie na adres mailowy: kancelaria@lewciomarciniak.pl

Czy jest możliwość umówienia się na poradę online?

Jak najbardziej, Kancelaria Lewcio & Marciniak umożliwa przeprowadzenie porady z Adwokatami z Warszawy i Częstochowy w formie wideokonferencji lub zapytania wysłanego na adres mailowy kancelarii: kancelaria@lewciomarciniak.pl

Gdzie znajduje się siedziba Kancelarii?

Warszawski oddział Kancelarii Lewcio & Marciniak znajduje się na Mokotowe przy ul. Jana Pawła Woronicza 31 lok. U6. 02-640 Warszawa, w budynku Qbik (wejście od ul. Racjonalizacji).

Oddział w Częstochowie mieści się w przy ul. Wręczyckiej 172, 42-200 Częstochowa

Jak dojechać do Kancelarii w Warszawie?

Kancelaria mieści się na Warszawskim Mokotowie, jednak można łatwo dojechać do nas z innych dzielnic Warszawy (Śródmieście, Wola, Ursynów i Wilanów). 

Najłatwiej dojechać do nas autobusem miejskim oraz tramwajem.

Linie autobusowe:

  • 168, 222 (przystanek Zajezdnia Woronicza)
  • 218, 308, 136 (przystanek Maklakiewicza). 

Linie tramwajowe: 

  • 1, 4, 7, 9, 10, 11, 15, 17, 18, 25, 31, 33, 41 (przystanek Woronicza)

Dodatkowo 1,9 km od Kancelarii Lewcio & Marciniak znajduje się stacja metra Wierzbno.

 

Siedziby Kancelarii znajdują się w Warszawie, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim - czy mogę powierzyć sprawę, która toczy się przed sądem w innym mieście?

Tak. Reprezentujemy klientów przed sądami w całej Polsce, niezależnie od miejsca, w którym toczy się sprawa. 

Kto w Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu restrukturyzacji?

Doradca restrukturyzacyjny Kancelarii Lewcio & Marciniak w Warszawie i Częstochowie zajmuje się sprawami związanymi z:

  • upadłością konsumencką,
  • doradztwem restrukturyzacyjnym,
  • udzielaniem porad prawnych, 
  • zastępstwem procesowym w sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych,
  • doboru odpowiednich rozwiązań w celu minimalizowania ryzyka wynikającego z prowadzenia działalności gospodarczej,
  • reprezentowaniem dłużnika lub wierzyciela;

Kto w Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego?

Kancelaria Lewcio & Marciniak specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Wykfalifikowani adwokaci od spraw rodzinnych w Warszawie i Częstochowie zajmują się sprawami rozwodowymi i alimentacyjnymi i rodzinnymi.

Artykuły powiązane

18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej
11 marca 2024

Rękojmia za wady zakupionego samochodu lub wadliwie wykonanej usługi serwisu samochodowego – kiedy możesz z niej skorzystać?

Rękojmia to instytucja prawa cywilnego, która stanowi ważny element ochrony przed zakupem wadliwego przedmiotu lub nienależycie wykonanej usługi. Pojęcie to jest ściśle zwią...

Więcej
6 marca 2024

Opodatkowanie umowy darowizny

Umowa darowizny jest powszechnie stosowana przez większą część społeczeństwa. Jednakże nie wszyscy wiedzą o niezbędnych formalnościach, jakie trzeba dokonać, by skorzystać ze stoso...

Więcej
Z ostatniej chwili
18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej