Oszustwo na Policjanta

20 listopada 2023
Udostępnij:

Żyjemy w erze cyfrowej, gdzie technologia i łatwy dostęp do informacji sprawiają, że stajemy się bardziej podatni na różnego rodzaju oszustwa. Jednym z coraz częstszych rodzajów przestępstw jest oszustwo, w którym sprawcy podszywają się pod funkcjonariuszy policji, próbując wyłudzić od nas cenne informacje osobowe lub oszukać nas finansowo. Nasza kancelaria specjalizuje się w dziedzinie prawa karnego i może być Twoim niezastąpionym sojusznikiem w przypadku takich sytuacji.

Podstępne Sztuczki Sprawców

Ostatnio coraz częściej słyszymy o przypadkach, w których oszuści podszywają się pod przedstawicieli organów ścigania, takich jak policja. Metody są zróżnicowane, ale często sprawcy działają za pomocą połączenia telefonicznego bądź kontaktu mailowego, informując nas o rzekomym dochodzeniu lub akcji policyjnej. Ich celem jest zazwyczaj przekonanie nas do ujawnienia danych osobowych, a także loginu i hasła do rachunku bankowego.

Jak Rozpoznać Oszustwo na Policjanta?

Pamiętaj: Prawdziwa policja zazwyczaj nie nawiązuje kontaktu telefonicznego
w sprawach o takim znaczeniu.

Nie przekazuj swoich Danych Osobowych: Rzeczywisty policjant zawsze będzie ostrożny, jeśli chodzi o pytania dotyczące danych osobowych.

Unikaj Płatności przez Telefon: Prawdziwa policja nie żąda płatności przez telefon ani nie prosi o przekazywanie środków finansowych w nietypowy sposób.

Nasza kancelaria jest gotowa służyć pomocą w walce z przestępstwem oszustwa, stypizowanym w art. 286 k.k., oferując kompleksową obsługę prawną zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak również sądowego, przykładowo pomagając Ci w sporządzeniu zawiadomienia o tym przestępstwie do właściwej jednostki Prokuratury, bazując w tym zakresie na swoim dotychczasowym doświadczeniu, szczególnie w sytuacjach, w których sprawcy podszywają się pod organy ścigania. Bądź czujny, a w razie wątpliwości skorzystaj z naszych usług, aby zabezpieczyć swoje prawa i interesy.

Jeżeli padłeś ofiarą oszystwa lub potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu prawa karnego skontaktuj się z Kancelarią Prawną Lewcio & Marciniak pod numerem tel. 790 767 484, a nasi prawnicy udzielą Ci potrzebnego wsparcia.  

Niniejsazy wpis powstał przy wspołpracy Kancealrii z Fundcją Mecenat.

logo.jpg (32 KB)

 

Sprawdź również

1 grudnia 2023

BDO – Baza Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce Odpadami

    Prawie każdy przedsiębiorca zastanawiał się, co kryje się za skrótem BDO i czy jego firma musi spełnić dodatkowe wymogi z tym związane. Baza Danych o Prod...

Więcej
28 listopada 2023

Kredyt za darmo – czy to naprawdę możliwe?

           W całym 2022 r. banki i SKOK-i udzieliły kredytów gotówkowych na kwotę 64,9 mld zł, mieszkaniowych na kwotę 45,4 mld zł oraz ...

Więcej
27 listopada 2023

Preferowane formy prawne prowadzenia działalności przez artystów

      W polskim systemie prawnym twórcy, którzy chcą prowadzić działalność artystyczną i komercyjną, często stają przed koniecznością założenia działal...

Więcej
Z ostatniej chwili
1 grudnia 2023

BDO – Baza Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce Odpadami

    Prawie każdy przedsiębiorca zastanawiał się, co kryje się za skrótem BDO i czy jego firma musi spełnić dodatkowe wymogi z tym związane. Baza Danych o Prod...

Więcej