Oszustwo na Policjanta

20 listopada 2023
Udostępnij:

Żyjemy w erze cyfrowej, gdzie technologia i łatwy dostęp do informacji sprawiają, że stajemy się bardziej podatni na różnego rodzaju oszustwa. Jednym z coraz częstszych rodzajów przestępstw jest oszustwo, w którym sprawcy podszywają się pod funkcjonariuszy policji, próbując wyłudzić od nas cenne informacje osobowe lub oszukać nas finansowo. Nasza kancelaria specjalizuje się w dziedzinie prawa karnego i może być Twoim niezastąpionym sojusznikiem w przypadku takich sytuacji.

Podstępne Sztuczki Sprawców

Ostatnio coraz częściej słyszymy o przypadkach, w których oszuści podszywają się pod przedstawicieli organów ścigania, takich jak policja. Metody są zróżnicowane, ale często sprawcy działają za pomocą połączenia telefonicznego bądź kontaktu mailowego, informując nas o rzekomym dochodzeniu lub akcji policyjnej. Ich celem jest zazwyczaj przekonanie nas do ujawnienia danych osobowych, a także loginu i hasła do rachunku bankowego.

Jak Rozpoznać Oszustwo na Policjanta?

Pamiętaj: Prawdziwa policja zazwyczaj nie nawiązuje kontaktu telefonicznego
w sprawach o takim znaczeniu.

Nie przekazuj swoich Danych Osobowych: Rzeczywisty policjant zawsze będzie ostrożny, jeśli chodzi o pytania dotyczące danych osobowych.

Unikaj Płatności przez Telefon: Prawdziwa policja nie żąda płatności przez telefon ani nie prosi o przekazywanie środków finansowych w nietypowy sposób.

Nasza kancelaria jest gotowa służyć pomocą w walce z przestępstwem oszustwa, stypizowanym w art. 286 k.k., oferując kompleksową obsługę prawną zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak również sądowego, przykładowo pomagając Ci w sporządzeniu zawiadomienia o tym przestępstwie do właściwej jednostki Prokuratury, bazując w tym zakresie na swoim dotychczasowym doświadczeniu, szczególnie w sytuacjach, w których sprawcy podszywają się pod organy ścigania. Bądź czujny, a w razie wątpliwości skorzystaj z naszych usług, aby zabezpieczyć swoje prawa i interesy.

Jeżeli padłeś ofiarą oszystwa lub potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu prawa karnego skontaktuj się z Kancelarią Prawną Lewcio & Marciniak pod numerem tel. 790 767 484, a nasi prawnicy udzielą Ci potrzebnego wsparcia.  

Niniejsazy wpis powstał przy wspołpracy Kancealrii z Fundcją Mecenat.

logo.jpg (32 KB)

 

Sprawdź również

11 lipca 2024

Ustawa o sygnalistach: Nowe zasady ochrony i zgłaszania nieprawidłowości

Ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, potocznie zwana "ustawą o sygnalistach", wprowadza istotne zmiany w polskim prawie pracy i systemie zgłaszania niepraw...

Więcej
9 lipca 2024

Cena na metce jako prawnie wiążąca oferta.

Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego, wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uznaje się za ofertę sprzedaży. Przepis ten ma istotne implikacje...

Więcej
9 lipca 2024

Obowiązki przedsiębiorcy wynikające z ustawy o ochronie sygnalistów

W czerwcu 2024 r. w Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa o ochronie sygnalistów, która implementuje do polskiego prawa dyrektywę w sprawie ochrony osób ...

Więcej
Z ostatniej chwili
9 lipca 2024

Cena na metce jako prawnie wiążąca oferta.

Zgodnie z art. 543 Kodeksu cywilnego, wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uznaje się za ofertę sprzedaży. Przepis ten ma istotne implikacje...

Więcej