Rozwody i alimenty

„Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód” (art. 56 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego takie jak: o rozwód, o kontakty z dzieckiem lub o alimenty zawsze w tle niosą ze sobą negatywne emocje uczestników tych postępowań. Daltego wierzymy, że w tego rodzaju sprawach zawsze należy dążyć do ugodowego zakończenia sporu, gdyż eskalacja powstałego w rodzinie konfliktu nie leży w niczyim interesie. Nigdy naszą intencją nie jest tworzenie nowych konfliktów czy podsycanie istniejących, by następnie na ich podstawie budować kolejne roszczenia i wszczynać kolejne postępowania.

Rozwody i alimenty

Udzielając porady lub prowadząc sprawę zapewniamy pełną dyskrecję, zgodnie ze standardami obowiązującej nas tajemnicy adwokackiej.

Kancelaria skupia specjalistów z zakresu prawa rodzinnego, z których pomocą łatwiej będzie Ci przejść przez ten trudny etap w życiu. Zapewnimy doradztwo oraz reprezentację w sądzie w każdej sprawie z zakresu prawa rodzinnego, po stronie powodowej lub pozwanej.

Po ewentualnie orzeczonym rozwodzie doradzimy Ci w jaki sposób, zabezpieczający Twoje interesy, można dokonać ustalenia składu oraz podziału majątku wspólnego. W szczególności wskażemy Ci jakie składniki wchodzą w skład majątku wspólnego i jakie przesunięcia majątkowe z okresu małżeństwa możemy rozliczyć.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły naszej oferty zapraszamy do umówienia spotkania – kontakt do przedstawiciela kancelarii oraz kalendarz znajduje się na pasku na dole strony, zaś dane teleadresowe w zakładce “Kontakt”. Możesz również zadać nam pytanie w czasie rzeczywistym.