Oddłużenie dla każdego - "upadłość konsumencka"

10 marca 2022
Udostępnij:

Od 24 marca 2020 roku obowiązują nowe przepisy Prawa Upadłościowego, które znacznie upraszczają możliwość skorzystania z dobrodziejstwa jakim jest tzw. „upadłość konsumencka”.

Jeżeli jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz obecnie działalności gospodarczej, a borykasz się z problemami finansowymi, nie wiesz jak „związać koniec z końcem”, wpadłeś w spiralę zadłużenia a chciałbyś uporać się z długami, to „upadłość konsumencka” jest dla Ciebie!

Jeżeli jeseś zainteresowany oddłużeniem lub chciałbyś ogłosić upadłość konsumencką skontaktuj się a nami pod nr tel. +48 790 767 484.

Jakie musisz spełnić warunki?

To proste! Zgodnie z zasadą prawa upadłościowego, upadłość ogłasza się w stosunku do osoby, która stała się niewypłacalna. Niewypłacalnym jest ten, kto opóźnia się w wykonywaniu zobowiązań pieniężnych ponad 3 miesiące, przy czym wystarczające jest, aby opóźnienie powstało w stosunku do jednego wierzyciela, np. banku.

Upraszczając, stan niewypłacalności będzie zachodził w przypadku, gdy z każdym upływającym się miesiącem stan zadłużenia konsumenta z tytułu zobowiązań pieniężnych będzie się pogłębiał niezależnie od podejmowanych przez dłużnika starań zmierzających do spłaty zadłużenia. Stan ten musi utrzymywać się przez ponad 3 miesiące.

Nadto, osoba starająca się o ogłoszenie „upadłości konsumenckiej” nie może być przedsiębiorcą, bowiem do przedsiębiorców stosuje się inne wymogi wskazane w ustawie upadłościowej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zastanawiasz się jakie dokumenty będą Ci potrzebne, bądź masz wątpliwości co do warunków oddłużenia, chętnie pomożemy rozwiązać Twoje problemy.

Niniejszy wpis powstał w ramach współpracy Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Warszawie i Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Częstochowie z Fundacją Mecenat celem podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa i propagowaniu idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

 

logo.jpg (32 KB)

 

Wykaz słów kluczowych:

upadłość konsumencka, oddłużanie, adowkat Warszawa, adwokat Częstochowa, adwoktat Tomaszów Mazowiecki, doradca restrukturyzacyjny Warszawa, doradca restrukturyzacyjny Częstochowa, doradca restrukturyzacyjny Częsstochowa, upadłość konsumencka Warszawa, upadłość konsumencka Częstochowa, upadłość konsumencka Tomaszów Mazowiecki, oddłużanie Warszawa, oddłużanie Częstochowa, oddłużanie Tomaszów Mazowiecki, upadłość konsumencka Mokotów, upadłość konsumencka Wilanów, upadłość konsumencka Ursynów, upadłość konsumencka Wola, upadłość konsumencka Ochota, upadłość konsumencka Śródmieście, oddłużanie Mokotów, oddłużanie Wola, oddłużanie Włochy, oddłużanie Ochota, oddłużanie Wilanów, oddłużanie Śródmieście, oddłużanie Kostancin, doradca restrukturyzacyjny Mokotów, doradca restrukturyzacyjny Ursynów, doradca restrukturyzacyjny Wola, doradca restrukturyzacyjny Włochy, doradca restrukturyzacyjny Ochota, doradca restrukturyzacyjny Śródmieście, doradca restrukturyzacyjny Wilanów, doradca restrukturyzacyjny Konstancin, restrukturyzacja Warszawa. restrukturyzacja Częstochowa, Restrukturyzacja Tomaszów Mazowiecki, restrukturyzacja Mokotów, restrukturyzacja Ursynów, restrukturyzacja Włochy, restrukturyzacja Wola, restrukturyzacja Śródmieście, restrukturyzacja Wawer, restrukturyzacja Wilanów. 

 

 

 

Doradca restrukturyzacyjny, r.pr. Magdalena Zatoń

Sprawdź również

5 lutego 2023

Praca zdalna i kontrola trzeźwości w kodeksie pracy od 2023 roku

Bieżący rok przyniesienie nam szereg zmian w obszarze przepisów prawa pracy. Zmiany te są ściśle związane ze wdrażaniem unijnej dyrektywy dotyczącej tzw. work-life balance, ...

Więcej
1 lutego 2023

Sprzedaż nieruchomości w ramach działalności gospodarczej a podatek VAT

Sprzedażnieruchomości w ramach działalności gospodarczej bez podatku VAT, jeżeli tworzy ona zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o...

Więcej
30 stycznia 2023

Opodatkowanie gier hazardowych - co powinniśmy o tym wiedzieć?

Gry hazardowe należy skategoryzować jako gry losowe, których wynik zależy od przypadku i szczęścia gracza. Opodatkowanie od gier hazardowych zostało uregulowane w Ustawie z ...

Więcej
Z ostatniej chwili
1 lutego 2023

Sprzedaż nieruchomości w ramach działalności gospodarczej a podatek VAT

Sprzedażnieruchomości w ramach działalności gospodarczej bez podatku VAT, jeżeli tworzy ona zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o...

Więcej