Od 24 marca 2020 roku obowiązują nowe przepisy Prawa Upadłościowego, które znacznie upraszczają możliwość skorzystania z dobrodziejstwa jakim jest tzw. „upadłość konsumencka”.
Jeżeli jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz obecnie działalności gospodarczej, a borykasz się z problemami finansowymi, nie wiesz jak „związać koniec z końcem”, wpadłeś w spiralę zadłużenia a chciałbyś uporać się z długami, to „upadłość konsumencka” jest dla Ciebie!
Jeżeli jeseś zainteresowany oddłużeniem lub chciałbyś ogłosić upadłość konsumencką skontaktuj się a nami pod nr tel. +48 790 767 484.
Jakie musisz spełnić warunki?
To proste! Zgodnie z zasadą prawa upadłościowego, upadłość ogłasza się w stosunku do osoby, która stała się niewypłacalna. Niewypłacalnym jest ten, kto opóźnia się w wykonywaniu zobowiązań pieniężnych ponad 3 miesiące, przy czym wystarczające jest, aby opóźnienie powstało w stosunku do jednego wierzyciela, np. banku.
Upraszczając, stan niewypłacalności będzie zachodził w przypadku, gdy z każdym upływającym się miesiącem stan zadłużenia konsumenta z tytułu zobowiązań pieniężnych będzie się pogłębiał niezależnie od podejmowanych przez dłużnika starań zmierzających do spłaty zadłużenia. Stan ten musi utrzymywać się przez ponad 3 miesiące.
Nadto, osoba starająca się o ogłoszenie „upadłości konsumenckiej” nie może być przedsiębiorcą, bowiem do przedsiębiorców stosuje się inne wymogi wskazane w ustawie upadłościowej.
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zastanawiasz się jakie dokumenty będą Ci potrzebne, bądź masz wątpliwości co do warunków oddłużenia, chętnie pomożemy rozwiązać Twoje problemy.
Niniejszy wpis powstał w ramach współpracy Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Warszawie i Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Częstochowie z Fundacją Mecenat celem podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa i propagowaniu idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Wykaz słów kluczowych:
Sprawdź również
Fundacja rodzinna: Organizacja, cele i struktura zarządzania
W polskim systemie prawnym wprowadzono nową formę organizacji, zwaną fundacją rodzinną. Jej głównym celem jest gromadzenie majątku oraz zarządzanie nim w sposób służą...
WięcejFundacja rodzinna: korzyści podatkowe
Fundacja rodzinna jest całkowicie nową instytucją w prawie polskim, mającą na celu odpowiednie zabezpieczenie zgromadzonego majątku i sytuacji majątkowej poszczególnych czło...
WięcejUmowa na okres próbny po nowelizacji
Kodeks pracy określa rodzaje umów o pracę, jakie można zawrzeć z pracownikiem, wskazując w tym zakresie umowę na okres próbny, na czas określony oraz na czas nieokreś...
Więcej