Oddłużenie dla każdego - "upadłość konsumencka"

10 marca 2022
Udostępnij:

Od 24 marca 2020 roku obowiązują nowe przepisy Prawa Upadłościowego, które znacznie upraszczają możliwość skorzystania z dobrodziejstwa jakim jest tzw. „upadłość konsumencka”.

Jeżeli jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz obecnie działalności gospodarczej, a borykasz się z problemami finansowymi, nie wiesz jak „związać koniec z końcem”, wpadłeś w spiralę zadłużenia a chciałbyś uporać się z długami, to „upadłość konsumencka” jest dla Ciebie!

Jeżeli jeseś zainteresowany oddłużeniem lub chciałbyś ogłosić upadłość konsumencką skontaktuj się a nami pod nr tel. +48 790 767 484.

Jakie musisz spełnić warunki?

To proste! Zgodnie z zasadą prawa upadłościowego, upadłość ogłasza się w stosunku do osoby, która stała się niewypłacalna. Niewypłacalnym jest ten, kto opóźnia się w wykonywaniu zobowiązań pieniężnych ponad 3 miesiące, przy czym wystarczające jest, aby opóźnienie powstało w stosunku do jednego wierzyciela, np. banku.

Upraszczając, stan niewypłacalności będzie zachodził w przypadku, gdy z każdym upływającym się miesiącem stan zadłużenia konsumenta z tytułu zobowiązań pieniężnych będzie się pogłębiał niezależnie od podejmowanych przez dłużnika starań zmierzających do spłaty zadłużenia. Stan ten musi utrzymywać się przez ponad 3 miesiące.

Nadto, osoba starająca się o ogłoszenie „upadłości konsumenckiej” nie może być przedsiębiorcą, bowiem do przedsiębiorców stosuje się inne wymogi wskazane w ustawie upadłościowej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zastanawiasz się jakie dokumenty będą Ci potrzebne, bądź masz wątpliwości co do warunków oddłużenia, chętnie pomożemy rozwiązać Twoje problemy.

Niniejszy wpis powstał w ramach współpracy Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Warszawie i Kancelarii Adwokackiej Lewcio & Marciniak w Częstochowie z Fundacją Mecenat celem podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa i propagowaniu idei rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

 

logo.jpg (32 KB)

 

Wykaz słów kluczowych:

upadłość konsumencka, oddłużanie, adowkat Warszawa, adwokat Częstochowa, adwoktat Tomaszów Mazowiecki, doradca restrukturyzacyjny Warszawa, doradca restrukturyzacyjny Częstochowa, doradca restrukturyzacyjny Częsstochowa, upadłość konsumencka Warszawa, upadłość konsumencka Częstochowa, upadłość konsumencka Tomaszów Mazowiecki, oddłużanie Warszawa, oddłużanie Częstochowa, oddłużanie Tomaszów Mazowiecki, upadłość konsumencka Mokotów, upadłość konsumencka Wilanów, upadłość konsumencka Ursynów, upadłość konsumencka Wola, upadłość konsumencka Ochota, upadłość konsumencka Śródmieście, oddłużanie Mokotów, oddłużanie Wola, oddłużanie Włochy, oddłużanie Ochota, oddłużanie Wilanów, oddłużanie Śródmieście, oddłużanie Kostancin, doradca restrukturyzacyjny Mokotów, doradca restrukturyzacyjny Ursynów, doradca restrukturyzacyjny Wola, doradca restrukturyzacyjny Włochy, doradca restrukturyzacyjny Ochota, doradca restrukturyzacyjny Śródmieście, doradca restrukturyzacyjny Wilanów, doradca restrukturyzacyjny Konstancin, restrukturyzacja Warszawa. restrukturyzacja Częstochowa, Restrukturyzacja Tomaszów Mazowiecki, restrukturyzacja Mokotów, restrukturyzacja Ursynów, restrukturyzacja Włochy, restrukturyzacja Wola, restrukturyzacja Śródmieście, restrukturyzacja Wawer, restrukturyzacja Wilanów. 

 

 

 

Doradca restrukturyzacyjny, r.pr. Magdalena Zatoń

Sprawdź również

18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej
13 marca 2024

Rozliczenie wspólników celowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wnoszących agio przy spełnieniu celu, na podstawie którego spółka została powołana

           Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która cieszy się szerokim zainteresow...

Więcej
11 marca 2024

Rękojmia za wady zakupionego samochodu lub wadliwie wykonanej usługi serwisu samochodowego – kiedy możesz z niej skorzystać?

Rękojmia to instytucja prawa cywilnego, która stanowi ważny element ochrony przed zakupem wadliwego przedmiotu lub nienależycie wykonanej usługi. Pojęcie to jest ściśle zwią...

Więcej
Z ostatniej chwili
18 marca 2024

Przegapiłeś termin na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku i boisz się, że odziedziczysz długi?

Artykuł 1015 kodeksu cywilnego stanowi o przyjęciu spadku z  dobrodziejstwem inwentarza. W niniejszym wpisie przedstawiamy kluczowe informacje w tym zakresie. Na czym polega ...

Więcej